FAQ

Podľa čoho si mám vybrať správny model skleníka?

Okrem rozmerov si všímajte celkovú odolnosť podľa snehového zaťaženia. Ak bývate v horskej oblasti, kde vie napadnúť veľa snehu, potom si určite vyberajte z tých najodolnejších. Investovať niečo navyše sa vo vašom prípade určite oplatí. Naopak, ak žijete v južných oblastiach, je pre Vás vhodný ktorýkoľvek z modelov v našej ponuke. Kedykoľvek nás môžete kontaktovať – radi Vám poradíme!

Je skleník dostatočne odolný proti korózii?

Konštrukcia skleníkov je z mohutného joklového profilu, ktorý je pozinkovaný nie len z vonkajšej ale aj vnútornej strany. Skleník Vám vydrží dlhé roky bez potreby väčších povrchových úprav.

Potrebujem pod skleník budovať základy?

Nie je to potrebné. Konštrukcia skleníkov je zakončená cca 30 cm nožičkami, ktoré sa zakopú podľa návodu do zeme. Skleník bude dostatočne pevný a odolný a navyše – tento spôsob ukotvenia Vám umožní skleník po čase presunúť na iné miesto v záhrade. Samozrejme, pokiaľ chcete skleník aj napriek tomu istiť základom, nie je v tom žiadny problem.

Základy už mám, môžem aj v takom prípade ukotviť skleník?

Áno, pokiaľ už vybudované základy zodpovedajú rozmerom skleníka, je ho možné svojpomocne pomocou profilov uchytiť do existujúceho základu. Dodržujte však všetky ostatné montážne postupy v návode.

Nepoškodí ho vietor?

Skleníky GALERICA sú kompletne pokryté polykarbonátom od strechy až po zem. Vietor sa tak na rozdiel od skleníkov s rezaným polykarbonátom na malé časti nemá ako dostať dovnútra a poškodiť ho. Tento fakt, ako aj Ich oblá konštrukcia zabezpečujú, že sa vietor skĺzne po povrchu, skleníku neuškodí a zvládne aj silnejšiu víchricu. Venujte však pozornosť vhodnému umiestneniu skleníka a dodržujte montážny návod.

Ochráni polykarbonátový skleník rastliny pred prízemnými mrazmi alebo pred slnkom?

Áno, rastlinky sú v skleníkoch GALERICA pred prízemnými mrazmi v bezpečí. K našim skleníkom dodávame výhradne veľmi kvalitný polykarbonát s UV filtrom, ktorý rastliny chráni pred spálením počas horúčav. Je zdravotne nezávadný a certifikovaný s 10 ročnou zárukou proti krupobitiu. Pre optimálne vetranie doporučujeme dokúpiť strešné okná a automatické otvárače, ktoré oceníte najmä v čase neprítomnosti.

Skleník už od vás mám, potreboval by som ho však predĺžiť, je to možné?

Samozrejme! Stačí si dokúpiť predlžovací diel a každý z našich modelov môžete ľubovolne predlžovať (alebo skracovať) vždy o 2m.

Je montáž náročná a zvládnem ju aj sám?

Skleníky GALERICA majú výhodu v relatívne veľmi jednoduchej montáži konštrukcie. Vďaka zváraným oblúkom sme Vám ušetrili niekoľko hodín prácnej montáže a nervov. Doporučujeme však v každom prípade prítomnosť aspoň jedného manuálne zručného človeka a jedného pomocníka.

Používaním stránok prevádzkovaných HAPPY DISTRIBUTION LTD súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Viac info